سبد خرید

  0مجموع قیمت :

  اگر به کمد هر مردی سر بزنید متوجه وجود چند پیراهن در رگال آن خواهید شد. در واقع میشه گفت پیراهن پایه اساسی استایل رسمی یا حتی روزمره آقایان است که انتخاب درست آن ارتباط مستقیمی با استایل شیک آن‌ها داره. اما سوالی که پیش میاد اینه که چه نکاتی به ما کمک میکنه تا یک انتخاب مناسب داشته باشیم؟

  در ادامه نکات مهمی در این باره گفتیم که به شما در انتخاب درست پیراهن مردانه کمک زیادی میکنه.

   

  نکاتی مهم در انتخاب درست پیراهن

  مهم‌ترین نکته‌ای که در انتخاب پیراهن وجود داره انتخاب مدل و سایز مناسبه!

  احتمالا هنگام خرید پیراهن، اصطلاحاتی مانند اندامی (اسلیم فیت)، قواره آزاد و سایز بزرگ به گوشتون خورده باشه. این اصطلاحات در واقع همان الگو و برش‌های مختلف پیراهن‌ها است که آشنایی با آن‌ها در داشتن انتخابی مناسب به شما کمک زیادی خواهد کرد. در حقیقت یکی از مهم‌ترین نکاتی که در خرید پیراهن‌های مردانه وجود داره همین نوع برش و دوخت پیراهن‌ها است. چرا که پیراهن‌ها با الگو و برش‌های مناسب با اندام‌ها و سلیقه‌های مختلف دوخته و به بازار عرضه میشوند.

   

  طرح‌های مختلف پیراهن مردانه  

  • پیراهن‌های اندامی
  • پیراهن‌های قواره آزاد
  • پیراهن‌های سایز بزرگ

  این سه گروه از طرح‌ها و الگوهای مختلف پیراهن‌های مردانه هستند.

   

  پیراهن‌های اندامی

  برش‌های مختلفی برای دوخت پیراهن‌های مردانه وجود داره که یکی از مهم‌ترین آن‌ها پیراهن‌های اسلیم فیت یا در گویش عامیانه اندامی هستند. این نوع برش و دوخت از محبوب‌ترین الگوهای پیراهن مردانه است که در قسمت کمر و شکم جذب‌تر و برای افراد لاغر و ریز اندام که شکم ندارند مناسب است. پس اگر خودتون را جز افراد چاق و درشت اندام می‌بینید این نوع پیراهن برای شما مناسب نبوده و احساس راحتی در این پیراهن نخواهید داشت.

   

  متناسب با سن و اندام خود انتخاب کنید

  همانطور که گفتیم پیراهن‌های اندامی الگوی متفاوتی نسبت به باقی پیراهن‌ها دارند.

  در قسمت‌هایی مانند سینه، شکم، پهلو و بازو جذب‌تر هستند. به همین دلیل برای افرادی که فرم بدنی نسبتا عضلانی و مناسبی دارند انتخاب مناسبی به شمار می‌آید. البته این نکته رو فراموش نکنید که علاوه بر فرم بدن سن هم نقش مهمی برای انتخاب پیراهن‌ها اندامی دارد. چرا که افراد مسنتر پوشیدن لباس‌های تنگ را ترجیح نمی‌دهند. بنابراین این نوع پیراهن را می‌توان جوان پسند دانست.